Yüzyılın Aldatmacası: FLORÜR

Diş çürüklerinin en büyük sebebi diş macunları ve macunların içinde bulunan florür maddesidir. Florür dişlerin remineralize olmasını sağlayan ADP enzimini bloklar, diş yüzeyi üzerinde jelatin bir tabaka oluşturarak dişin kendisini onarmasına engel olmaktadır. Hiçbir doğal besinde bulunmayan bu madde son 60 yıldır çeşitli çevrelerce popularize edilmiş ve bir sektör haline gelmiştir. Diş çürüklerinin asıl sebebi Florür’dür.

Florür maddesi 2.dünya savaşından bu yana başta diş macunları ve baraj suları, gazlı içecekler, bebek mamaları olmak üzere birçok paket gıdada ve medikal üründe faydalı bir katkı maddesiymiş gibi insalara onlarca yıldır tükettirilmektedir. Diş ve kemik sağlığına faydalı bir mineralmiş gibi bilim adamları, diyetisyenler ve doktorlar tarafından insanlara bilinçli veya bilinçsiz olarak tavsiye ediliyor.

Florür maddesi gerçekten dünyanın gelmiş geçmiş en sinsi zehirlerinden biridir. 2.dünya savaşında Hitler tarafından yahudi esirler üzerinde deneylerde keşfedilen Flor maddesinin temel özelliği dünyada bulunan (-) eksi yüklü en ufak element ve vücutta 83 enzimden 66 sını bloke etme özelliğine sahip olmasıdır. Yani bir enzim inhibitörü…

113 tane hastalıkla ilişkili olduğu düşünülmekle beraber bunlardan en önemlileri DİŞ ÇÜRÜKLERİ/HASTALIKLARI , KEMİK ERİMESİ, KANSER. Bildiğiniz gibi vücuttaki tüm kimyasal reaksiyonlar emzimler ile gerçekleşiyor. Öyle bir madde düşünün ki tüm enzimleri inhibe ediyor vücutta. Bu durumda vücut tüm hastalıklara açık hale geliyor çünkü bağışıklık sisteminden tutun tüm sistemler enzimlerle çalışıyor ve bu madde tüm evlere giren bir hüvviyet kazanmış günümüzde. Herkes diş fırçalıyor, herkes su içiyor, dolayısıyla su ve diş macunları başta olmak üzere çoğu gıda maddesine eklenmiş. Öyleki mutfak gereçlerinde kullanılan teflon maddesinde bile florür bulunuyor.

Bir diğer özelliği ise beyinde karşı gelme dürtüsünü bastıran ve yatıştırıcı/uyuşturucu bir etkiyede sahip olması. Kitlesel zihin kontrolü için kullandığı düşünülüyor. İnternette bu konuda birçok komplo teorisi var. Wikipedia’dan antidepresanlar hakkında ufak bir araştırma yaparsanız çoğunda florür maddesi olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Çürüklere karşı dişleri koruduğu hep doktorlar tarafından söylense de aslında dişleri çürüten florür, dişte bir jelatin tabakası oluşturup ADP enzimini bloke ediyor ve dişlerin kendisini yenilemesini engelleyerek çürütüyor. Diş çürükleriyle muzdarip olan insanların genelde dişlerini çokça fırçalayan insanlar olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Diş çürümesinin esas deneni dişlerde oluşan asit erozyondan dolayı dişin eriyerek dişte kanallar açılması ve dişin kendisini yenileyememesidir.

Gördüğünüz gibi zurnanın delikleri bir türlü bitmiyor. Colgate firmasını kuran kişinin eski bir CIA ajanı olması da ayrı bir tesadüf mü acaba? Periyodik cetvelde vücuda yararlı tüm minerallere bakın hepsi artı (+) yüklüdür sadece florür eksidir. Ayrıca hiçbir doğal besinde bulunmaması da ayrı bir enteresan nokta… Doğada bulunmayan ama bilim adamları tarafından vücuda yararlı olduğu söylenen bir element. Ne kadar mantıklı değil mi?

20. yüzyıl gerçekten şeytanın yüzyılı olmuş. Savaşlar ile hızlı florür ve diğer kimyasallar ile yavaşça insanlar öldürülmüş ve öldürülmeye devam ediliyor. Öldürürken de para kazanıyorlar. İlaç ve medikal sanayii milyarlarca dolar kazanıyor. Diş endüstrisi bugün sadece amerikada yıllık 40 milyar dolarlık bir pazar payına sahip. Formül çok basit, insanları hasta et ve ilaç sat ama yavaş yavaş öldür ki anlaşılmasın ve suç teşkil etmesin. Ilık suya atılıp altı ısıtılınca ölen kurbağa deneyinde olduğu gibi. Birini silah ile vurursanız katil olursunuz ama yavaş yavaş zehirlerseniz hiç bir ceza almazsınız!

Ben bizzat kendi üzerimde denedim, çekilme noktasına gelen aşırı çürük bir dişim florür’ü bıraktıktan sonra 2 ay içinde iyileşti, şu an sadece misvak kullanıyorum ve dişlerim inanılmaz iyi durumda diyebilirim ve her yıl en az 2-3 kere grip olan ben 2 yıldan beri hasta olmadım.

Bu konu konferanslarla insanlara duyurulmalıdır. Bu 20. ve 21. yüzyılın en büyük ve sinsi kandırmacası ve zulmüdür insalığa.

Taner Yurdunkulu

Referanslar:

Dr Gerard Judd 30 yılı aşkındır Florür kartellerine savaş açmış bir doktordur.30 yıldır çeşitli deneylerle Florürin ne kadar zararlı olduğunu ispatlamıştır.
http://www.scribd.com/doc/451268/Dr-Gerard-F-Judd-Ph-D-s-Good-Teeth-Birth-to-Death-The-Prescription-for-Perfect-Teeth-Originator-of-the-Alcohol-Cure

Flouride Alert amerikada kurulmuş bir sivil toplum örgütü bu konuda adından da anlaşılacağı gibi ALARM vermişler.
http://www.fluoridealert.org

Gıda Güvenlik Hareketi de güzel bir makale yazmış bu konuda
http://www.gidahareketi.org/Su-Ve-Dis-Macunundaki–florur–Kisirlastiriyor–244-haberi.aspx

Diğer bir yazı
http://www.iyibilgi.com/haber.php?haber_id=34429